Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Gminy Dobra

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Uchwała nr XXIV/343/05 w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra - obręb geodezyjny BEZRZECZE


Uchwała Nr XXIV/343/05

Rady Gminy Dobra z dnia 30 czerwca 2005 r.

w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra - obręb geodezyjny BEZRZECZE

Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym [Dz.U. Nr z 2003 r. 80 poz.717, z 2004 Nr 16, poz. 41, Nr 441, poz. 1492], Rada Gminy w Dobrej uchwala, co następuje:

DZIAŁ I - PRZEPISY WSTĘPNE

§ 1. 1. Zgodnie z uchwałą Nr XVII/264/04 Rady Gminy w Dobrej z dnia 14 października 2004 r., w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra, zatwierdzonym uchwałą Nr X/186/03 Rady Gminy w Dobrej z dnia 27 listopada 2003 r. [Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego z 16 stycznia 2004 r. Nr 4 poz.34], po stwierdzeniu zgodności ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra [uchwała Nr III/48/02 Rady Gminy w Dobrej z dnia 30 grudnia 2002 r.], uchwala się zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra w miejscowości Bezrzecze, działka nr 34/35.

2. Granice obszaru opracowania, obejmujące działkę nr 34/35 położoną w obrębie geodezyjnym Bezrzecze, o powierzchni 0,7569 ha, zaznaczono na rysunku zmiany planu w skali 1 : 500, stanowiącym załącznik graficzny nr 1 do niniejszej uchwały.

3. Przedmiotem zmiany planu jest przeznaczenie terenów pod realizację zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej o wysokości do trzech kondygnacji mieszkalnych z usługami nieuciążliwymi.

§ 2. Integralną częścią niniejszej uchwały są:

  1. załącznik nr 1 - rysunek zmiany planu w skali 1 : 500,

  2. załącznik nr 2 - wyrys ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra,

  3. załącznik nr 3 - określenie sposobu rozpatrzenia uwag do projektu planu,

  4. załącznik nr 4 - określenie sposobu realizacji, zapisanych w zmianie planu, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, należących do zadań własnych gminy oraz zasady ich finansowania.

§ 3. Wyjaśnienia używanych pojęć - ilekroć w przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:

  1. miejscowym planie - należy przez to rozumieć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra, zatwierdzony uchwałą Nr X/186/03 Rady Gminy w Dobrej z dnia 27 listopada 2003 r. [Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego z 16 stycznia 2004 r. Nr 4 poz.34],

  2. zmianie planu - należy przez to rozumieć niniejszą zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra,

  3. rysunku zmiany planu - należy przez to rozumieć rysunek niniejszej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra, stanowiący załącznik graficzny nr 1,

  4. usługach nieuciążliwych - należy przez to rozumieć usługi, które nie powodują żadnej uciążliwości w emisji substancji i energii oraz nie będące inwestycjami, dla których raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko może być lub jest wymagany.

§ 4. Ustalenia zmiany planu, zawarte w tekście uchwały, obejmują tereny:

  1. zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami nieuciążliwymi, oznaczone na rysunku zmiany planu symbolem MW/U,

  2. wewnętrznego ogólnodostępnego ciągu pieszego, oznaczonego na rysunku zmiany planu symbolem KPo.

§ 5.1. Obowiązującymi ustaleniami zmiany planu są następujące oznaczenia graficzne na rysunku zmiany planu:

  1. linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu,

  2. przeznaczenie terenu,

  3. nieprzekraczalna linia zabudowy.

2. Wszystkie symbole graficzne użyte na rysunku zmiany planu zostały objaśnione w legendzie.

DZIAŁ II - PRZEPISY OGÓLNE

Rozdział 1. Ustalenia ogólne

§ 6. Ustalenia dotyczące zasad ochrony i kształtowania ładu przestrzennego:

  1. Przy realizacji zabudowy na terenach 1 MW/U oraz 2 MW/U ustala się zachowanie tej samej linii zabudowy; dopuszcza się odstąpienie od tego warunku jedynie dla budynku mieszkalnego projektowanego przy placu do zawracania [na terenie 2 MW/U].

  2. Realizowana zabudowa mieszkaniowa na terenie 1 MW/U oraz 2 MW/U winna posiadać zharmonizowaną formę zabudowy, kolorystykę elewacji budynków, rodzaj i kolory pokrycia dachowego oraz stolarki okiennej i drzwiowej.

  3. Istniejące fundamenty obiektów inwentarskich oraz budynek gospodarczy do likwidacji.

  4. Ustalenia szczegółowe określone zostały w rozdziale 2.

§ 7. Ustalenia dotyczące zasad ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego:

1. W zakresie ochrony środowiska ustala się:

1) zachowanie w maksymalnym stopniu istniejącej zieleni oraz wprowadzenie zieleni wysokiej i niskiej wzdłuż ciągów komunikacyjnych

2) w trakcie realizacji inwestycji należy wykluczyć możliwość zanieczyszczenia podłoża gruntowego

3) wykonanie szczegółowych badań inżyniersko-geologicznych pod projektowaną zabudowę na terenie opracowania

4) przy realizacji ustaleń planu należy przestrzegać następujących zasad:

    1. chronić próchniczą warstwę gleby przed degradacją i niszczeniem,

    2. zapobiegać rozmywaniu i rozwiewaniu gruntu w granicach obszaru zmiany w planie oraz zamulaniu i zasypywaniu gruntów przyległych, ustalić sposoby zachowania istniejących wartości rzeźby terenu, stosownie do potrzeb przyrodniczych, gospodarczych i krajobrazowych,

    3. określić sposoby przeciwdziałania erozji wodnej i wietrznej podczas prowadzenia prac budowlanych oraz po ich zakończeniu,

2. W zakresie ochrony przyrody i krajobrazu kulturowego - na terenie objętym niniejszą zmianą planu nie występują obszary chronione.

§ 8. Ustalenia dotyczące zasad ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej - na terenie objętym niniejszą zmianą planu nie występują obszary chronione.

§ 9. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych:

  1. Na terenach oznaczonych symbolami 2 MW/U i 3 KPo ustanawia się zakaz lokalizacji reklam wolnostojących

  2. Na terenie oznaczonym symbolem 1 MW/U dopuszcza się realizację nośników reklamowych:

    1. w powiązaniu z małą architekturą,

    2. w formie słupów reklamowych o wysokości do 6,0 m.

  1. Ustanawia się zakaz realizacji ogrodzenia terenów z prefabrykowanych elementów betonowych

  2. Ustala się max wysokość ogrodzeń - 1,8 m

§ 10. Ustalenia dotyczące parametrów i wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenów zostały zawarte w rozdziale 2.

§ 11. Ustalenia dotyczące granic i sposobów zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych - na terenie objętym niniejszą zmianą planu nie występują obszary chronione.

§ 12. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych zmianą planu - nie ustala się ponieważ problematyka ta nie występuje.

§ 13. Szczegółowe warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy zostały zawarte w rozdziale nr 2.

§ 14. Ustalenia dotyczące zasad modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej zostały zawarte w rozdziale 3.

Rozdział 2.

Ustalenia szczegółowe - zasady zagospodarowania terenów

§ 15.1. Wyznacza się tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami wbudowanymi w obiekty mieszkalne, oznaczone na rysunku zmiany planu symbolami 1MW/U o powierzchni 0,444 ha oraz 2 MW/U o powierzchni 0,301 ha.

2. Na terenie 1 MW/U i 2 MW/U dopuszcza się realizację drobnych usług, związanych z obsługą ludności, które nie wymagają składowania materiałów na otwartym terenie oraz nie wymagają obsługi samochodami dostawczymi o ładowności powyżej 1,5 t .

3. Dla terenu 1 MW/U i 2 MW/U ustala się :

  1. powierzchnię zabudowy - max 40 % powierzchni działki,

  2. max wskaźnik intensywności zabudowy - 1,2,

  3. wysokość zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej - do 3 kondygnacji [w tym jedna kondygnacja w dachu stromym] - do 11,0 m od poziomu terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku lub jego części do najwyżej położonej górnej powierzchni przekrycia dachu spadzistego; dach dwu lub wielospadowy, o kącie nachylenia głównych połaci od 350 - 450, możliwy inny typ dachu przestrzennego przy zachowaniu układu kalenicowego dachu w stosunku do gminnej drogi dojazdowej [przylegającej do terenu opracowania]; dopuszcza się realizację lukarn o łącznej szerokości nie przekraczającej 50 % szerokości elewacji frontowej budynku,

  4. wysokość zabudowy garażowej wolnostojącej - do 5,0 m od poziomu terenu do kalenicy; dach symetryczny dwuspadowy, o kącie nachylenia głównych połaci od 350 - 450; forma dachu winna nawiązywać do formy dachu budynku mieszkalnego; układu dachu - dowolny,

  5. udział powierzchni biologicznie czynnej - min.30 % powierzchni działki,

  6. nieprzekraczalna linia zabudowy:

    1. od granicy gminnej drogi dojazdowej [przylegającej do granic opracowania] - 5,0 m, jednak nie mniej niż 6,0 m od zewnętrznej krawędzi jezdni tej drogi,

b) od linii rozgraniczającej wewnętrznego ogólnodostępnego ciągu pieszego oznaczonego symbolem 3 KPo - 5,0 m,

c) od terenu zieleni parkowej [przylegającej do granic opracowania] - 5,0 m,

  1. od terenu pasa technicznego [przylegającego do granic opracowania] - 5,0 m,

  2. od pozostałych terenów - zabudowa lokalizowana być winna zgodnie z warunkami technicznymi, jaki powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

  1. obsługa w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji - zgodnie z ustaleniami zawartymi w rozdziale 3.

4. Dla terenu 1 MW/U dopuszcza się podział na działki przy zachowaniu minimalnej wielkości działki budowlanej - 2 000,0 m2 - kąt położenia granic działek w stosunku do pasa drogowego gminnej drogi dojazdowej zawarty w granicach 800 - 900.

§ 16. 1. Wyznacza się teren wewnętrznego ogólnodostępnego ciągu pieszego, oznaczonego na rysunku zmiany planu symbolem 3 KPo.

2. Dla terenu 3 KPo ustala się:

  1. szerokość w liniach rozgraniczających - 3.0 m

  2. realizację elementów małej architektury oraz możliwość wykonania utwardzonej nawierzchni ścieżki pieszej

  3. zakaz grodzenia

3. Na terenie 3 KPo dopuszcza się:

  1. realizację sieci uzbrojenia technicznego

  2. jedynie w sytuacjach awaryjnych możliwość wykorzystania jako alternatywny dojazd do terenu położonego poza granicami opracowania.

Rozdział 3.

Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej

§ 17. Ustalenia dotyczące zasad modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej:

1. Ustala się zasady w zakresie zaopatrzenia w wodę:

  1. ustala się likwidację istniejącej sieci wodociągowej na terenie 1 MW/U;

2) zaopatrzenie w wodę z istniejącej sieci wodociągowej [w drodze powiatowej DP 0616 Z (ul. Górna), położonej poza granicami opracowania -


Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
343 (PDF, 914.24Kb) 2005-07-21 19:59:34 49
Plik Nazwa Data dodania Pobrań

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Administrator BIP

Data wytworzenia:
21 lip 2005

Osoba dodająca informacje

Super Admin

Data publikacji:
21 lip 2005, godz. 19:58

Osoba aktualizująca informacje

Super Admin

Data aktualizacji:
21 lip 2005, godz. 19:58