Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Gminy Dobra

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Grafika Spisu

Od 1 kwietnia br., na terenie całego kraju prowadzony jest  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021). NSP jest realizowany raz na 10 lat przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami i obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju. Podstawą prawną tego badania jest Ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Dane zebrane w spisie ludności dostarczą szczegółowych informacji o sytuacji społecznej, demograficznej, ekonomicznej mieszkańców Polski. Podstawową i obowiązkową formą udziału w spisie jest samospis internetowy, tj. wypełnienie interaktywnego formularza, który jest zamieszczony na stronie

https://spis.gov.pl.

Zachęcam mieszkańców do samodzielnego spisania się poprzez formularz internetowy już w pierwszych dniach kwietnia br. tym bardziej, że dla osób, które dokonały samospisu planowana jest loteria z możliwością wygrania wartościowych nagród. 

Jednocześnie, aby informacje dotyczące NSP 2021 dotarły do każdego mieszkańca naszej gminy zwracam się z prośbą o wsparcie  działań promocyjnych poprzez  zachęcenie członków swoich rodzin oraz znajomych osób do dokonania samospisu oraz pomoc w wypełnieniu formularza osobom starszym.

Urząd Statystyczny w Szczecinie prowadzi swoje profile na Twitter oraz Facebook, gdzie zamieszcza w cyklu tygodniowym tweety i posty na temat NSP. Proszę o dystrybuowanie wiadomości o spisie poprzez kanały w mediach społecznościowych poprzez „podawanie dalej” tych wiadomości.

Jednocześnie informuję, że w Wydziale ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra w Wołczkowie przy ul. Lipowej 51  przygotowane zostało stanowisko komputerowe gdzie osoby nie posiadające dostępu do internetu będą mogły dokonać samospisu.

Osobą do kontaktu w sprawach związanych z promocją NSP 2021 jest Zastępca Gminnego Komisarza Spisowego i Koordynator Gminny Małgorzata Chmielewska 
(e-mail: kierownikwso@dobraszczecinska.pl, tel. 91 311 22 81)

Gminny Komisarz Spisowy
Teresa Dera


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Małgorzata Chmielewska

Data wytworzenia:
07 kwi 2021

Osoba dodająca informacje

Kinga Kowalewska

Data publikacji:
07 kwi 2021, godz. 13:02

Osoba aktualizująca informacje

Kinga Kowalewska

Data aktualizacji:
07 kwi 2021, godz. 13:02