Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Dobra
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Informacja o udostępnieniu

REJESTR INSTYTUCJI KULTURY

dla których organizatorem jest Gmina Dobra

 

Rejestr Instytucji Kultury, dla których organizatorem jest Gmina Dobra, jest prowadzony zgodnie z art. 14 ustawy z dnia 25 października 1991 roku o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2012 r. poz. 406), na podstawie Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu prowadzenia i udostępniania rejestru instytucji kultury (Dz. U. z 2012 r. poz. 189).

 1. Instytucje kultury podlegają wpisowi do rejestru z urzędu.
 2. Dane w rejestrze aktualizowane są na bieżąco, po dokonaniu każdorazowo zmiany wpisu do rejestru, wynikającej z przepisów prawa.
 3. Zgodnie z § 14 ust. Księgi rejestrowe dla każdej z instytucji kultury założono poprzez przeniesienie treści aktualnych wpisów zawartych w księgach rejestrowych prowadzonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia z dnia 26 stycznia 2012 r.

 

Nazwa rejestru

Rejestr Instytucji Kultury

Rejestr prowadzi

Inspektor ds. Kadr

Pokój Nr 10,  nr tel. 91 424 44 93

Sposób udostępniania

 1. Dane zawarte w rejestrze udostępnia się poprzez:
  1. otwarty dostęp do zawartości rejestru,
  2. wydanie odpisu z rejestru lub księgi rejestrowej.
 2. Udostępnianie danych zawartych w rejestrze w formie, o której mowa w ust. 1 pkt. 1, jest bezpłatne i odbywa się przez stronę Biuletynu Informacji Publicznej Organizatora.
 3. Każdy ma prawo przeglądać w godzinach urzędowych akta rejestrowe oraz księgi rejestrowe instytucji kultury.
 4. Organizator prowadzący rejestr instytucji kultury wydaje urzędowo poświadczony odpis każdemu, kto zwróci się z wnioskiem o jego wydanie.
             Wniosek o wydanie odpisu z rejestru >> pobierz 
 1. Odpis przesyła się wnioskodawcy w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku, na adres wskazany we wniosku, przesyłką poleconą lub przekazuje się osobiście wnioskodawcy albo osobie przez niego upoważnionej, za pisemnym potwierdzeniem odbioru.

 

 

Zarządzenie Nr 176/2013 Wójta Gminy Dobra z dnia 31 grudnia 2013 r. w sprawie określenia wzoru wniosku o dokonanie zmian wpisu w Rejestrze Instytucji Kultury, wzoru wniosku o wydanie odpisu z Rejestru Instytucji Kultury, wzoru odpisu pełnego z księgi rejestrowej oraz wzoru odpisu skróconego z Rejestru Instytucji Kultury dla których organizatorem jest Gmina Dobra  >> pobierz 

REJESTR  INTYTUCJI  KULTURY  GMINY DOBRA >> pobierz

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Rozalia Adamska 10-01-2014 13:27
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Rozalia Adamska 10-01-2014
Ostatnia aktualizacja: Rozalia Adamska 04-10-2017 16:31