Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Dobra
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców i wszystkie zainteresowane osoby do współpracy przy opracowywaniu dokumentu, wzięcia udziału w spotkaniu konsultacyjnym oraz składania wniosków do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Dobra, oraz  Prognozy Oddziaływania na Środowisko projektu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Dobra „

 Wójt Gminy Dobra, w nawiązaniu do rozpoczętych konsultacji społecznych, zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, poświęconym zagadnieniom w zakresie projektu dokumentu pn.:

  1. Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Dobra,
    2.          Prognoza Oddziaływania na Środowisko projektu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Dobra,

Czym jest Plan Gospodarki Niskoemisyjnej?

PGN jest dokumentem określającym najważniejsze działania służące ograniczeniu negatywnego wpływu na jakość powietrza.  Wśród nich znajdą się zadania związane m.in. ze:

  • zmniejszeniem zużycia energii w budynkach/ instalacjach,
  • zmianą sposobu oświetlenia ulicznego na bardziej energooszczędne,
  • redukcją zużycia energii w transporcie,
  • produkcją energii.

Jakie znaczenie ma Plan Gospodarki Niskoemisyjnej?

PGN znacznie zwiększa szanse rozwoju gospodarki w gminach. To wszystko dzięki możliwości wykorzystania środków unijnych w latach 2014-2020.  Posiadanie planu gospodarki niskoemisyjnej w Gminie Dobra będzie warunkiem koniecznym do uzyskania dotacji z Unii Europejskiej w latach 2014 -2020.

Zapraszamy do współpracy

W ramach projektu prowadzone są konsultacje społeczne. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w dniu 10 czerwca 2015 roku w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dobrej mieszczącej się przy ul. Granicznej 24 a  od godziny 9.00 do godziny 11.00


Zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców i wszystkie zainteresowane osoby do współpracy przy opracowywaniu dokumentu, wzięcia udziału w spotkaniu konsultacyjnym oraz składania wniosków do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Otwarte spotkania konsultacyjne organizowane są w ramach konsultacji społecznych
ww. dokumentu strategicznego. Będą one miejscem dyskusji i wyrażania opinii na temat
opracowanego projektu. Liczymy na Państwa obecność, zgłaszanie uwag, sugestii oraz wymianę wiedzy, co przyczyni się do udoskonalenia treści PGN.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Łukasz Dziuban 09-06-2015 16:03
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 09-06-2015
Ostatnia aktualizacja: - 09-06-2015 16:03