Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Dobra
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Przedłużenie terminu naboru wniosków na 2014 rok

Dobra 29 stycznia 2014  roku

 

OGŁOSZENIE

 

Wójt Gminy Dobra realizując założenia „Programu usuwania azbestu oraz wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Dobra” wydłuża terminu naboru wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest w 2014 roku.

Termin składania wniosków: do 28 lutego 2014 r.

Miejsce składania wniosków: Urząd Gminy Dobra, ul. Lipowa 51, Wołczkowo, 72-003 Dobra lub Urząd Gminy Dobra, ul. Szczecińska 16a, 72-003 Dobra.

 Urząd jest czynny w godzinach:  poniedziałek 800-1700, wtorek 800-1500, środa, czwartek, piątek 700-1500.

Formularz wniosku jest dostępny w sekretariatach Urzędu Gminy, a także na stronie internetowej: www.bip.dobraszczecinska.pl w zakładce WNIOSKI/DRUKI

W związku z faktem, iż Gmina Dobra zamierza ubiegać się o pozyskanie środków z WFOŚiGW na realizację tego przedsięwzięcia, niezbędne jest wcześniejsze określenie listy wnioskodawców, ilości wyrobów azbestowych oraz szacunkowych kosztów realizacji zadania. Sposób realizacji wniosków będzie jednak uzależniony od wielkości pozyskanego przez Gminę na 2014 rok dofinansowania.

O pomoc mogą ubiegać się osoby fizyczne, posiadające tytuł prawny do nieruchomości na terenie Gminy Dobra, na której są zlokalizowane wyroby zawierające azbest, a także wspólnoty mieszkaniowe. W ramach zadania planuje się pokryć w całości koszty związane z demontażem pokryć dachowych wykonanych z wyrobów zawierających azbest, przygotowaniem do transportu, transportem oraz unieszkodliwieniem na składowisku odpadów. Dofinansowaniem objęte będą także koszty usunięcia i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest, składowanych na posesjach.

Dofinansowaniem nie będą objęte koszty związane z zakupem i montażem nowych pokryć. O dofinansowanie nie mogą także ubiegać się osoby, które już zdemontowały i zutylizowały wyroby azbestowe.

Wykonawcą prac objętych dofinansowaniem na terenie Gminy Dobra będzie jedna firma wybrana przez tutejszy urząd w drodze przetargu lub zapytania ofertowego.

Wszelkie informacje i wyjaśnienia związane z usuwaniem azbestu z terenu Gminy Dobra można uzyskać pod nr tel.: 91 311 38 40.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Łukasz Dziuban 30-01-2014 12:59
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 30-01-2014
Ostatnia aktualizacja: Łukasz Dziuban 30-01-2014 13:02