Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Dobra
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Ogłoszenie o przedłużeniu terminu naboru wniosków na 2013 rok

Dobra, 6 luty 2013 roku

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Dobra realizując założenia „Programu usuwania azbestu oraz wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Dobra” ogłasza wydłużenie terminu naboru wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest w 2013 roku.

Termin składania wniosków: do 31 marca 2013 r.

Miejsce składania wniosków: Urząd Gminy Dobra, ul. Lipowa 51, Wołczkowo, 72-003 Dobra lub Urząd Gminy Dobra, ul. Szczecińska 16a, 72-003 Dobra.

Urząd jest czynny w godzinach: poniedziałek 800-1700, wtorek 800-1500, środa, czwartek, piątek 7:00-15:00.

Formularz wniosku jest dostępny w Wydziale ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra w Wołczkowie, na stanowisku Ochrona Środowiska, bądź w sekretariacie Urzędu Gminy w Dobrej, a także na stronie internetowej: www.bip.dobraszczecinska.pl w zakładce WNIOSKI/DRUKI.

W związku z faktem, iż Gmina Dobra zamierza ubiegać się o pozyskanie środków z WFOŚiGW na realizację tego przedsięwzięcia, niezbędne jest wcześniejsze określenie listy wnioskodawców, ilości wyrobów azbestowych oraz szacunkowych kosztów realizacji zadania. Sposób realizacji wniosków będzie jednak uzależniony od wielkości pozyskanego przez Gminę na 2013 rok dofinansowania.

O pomoc mogą ubiegać się osoby fizyczne, niebędące przedsiębiorcami, posiadające tytuł prawny do nieruchomości na terenie Gminy Dobra, na której są zlokalizowane wyroby zawierające azbest, a także wspólnoty mieszkaniowe. W ramach zadania planuje się pokryć w całości koszty związane z demontażem pokryć dachowych wykonanych z wyrobów zawierających azbest, przygotowaniem do transportu, transportem oraz unieszkodliwieniem na składowisku odpadów. Dofinansowaniem objęte będą także koszty usunięcia i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest, zdeponowanych na posesjach.

Dofinansowaniem nie będą objęte koszty związane z zakupem i montażem nowych pokryć. O dofinansowanie nie mogą także ubiegać się osoby, które już zdemontowały i zutylizowały wyroby azbestowe.

Wykonawcą prac objętych dofinansowaniem na terenie Gminy Dobra będzie jedna firma wybrana przez tutejszy urząd w drodze przetargu.

Wszelkie informacje i wyjaśnienia związane z usuwaniem azbestu z terenu Gminy Dobra można uzyskać pod nr tel.: 91 311 38 40.
 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Łukasz Dziuban 08-02-2013 13:09
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 08-02-2013
Ostatnia aktualizacja: - 08-02-2013 13:09