Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Dobra
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Ogłoszenie Wójta Gminy o naborze wniosków na rok 2012

OGŁOSZENIE

 

Wójt Gminy Dobra realizując założenia „Programu usuwania azbestu oraz wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Dobra” ogłasza nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest w 2012 roku.

Termin składania wniosków: do 30 września 2011 r.

Miejsce składania wniosków: Urząd Gminy Dobra, ul. Lipowa 51, Wołczkowo, 72-003 Dobra lub Urząd Gminy Dobra, ul. Szczecińska 16a, 72-003 Dobra.

 Urząd jest czynny w godzinach:  poniedziałek 800-1700, wtorek 800-1500, środa, czwartek, piątek 700-1500.

Formularz wniosku jest dostępny na stanowisku Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Dobra, w sekretariatach urzędu oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Dobra: www.bip.dobraszczecinska.pl w zakładce WNIOSKI/DRUKI.

W związku z faktem, iż Gmina Dobra zamierza ubiegać się o pozyskanie środków z WFOŚiGW na realizację tego przedsięwzięcia, niezbędne jest wcześniejsze określenie listy wnioskodawców, ilości wyrobów azbestowych oraz szacunkowych kosztów realizacji zadania. Sposób realizacji wniosków będzie jednak uzależniony od wielkości pozyskanego przez Gminę na 2012 rok dofinansowania.

O pomoc mogą ubiegać się osoby fizyczne, niebędące przedsiębiorcami, posiadające tytuł prawny do nieruchomości na terenie Gminy Dobra, na której są zlokalizowane wyroby zawierające azbest, a także wspólnoty mieszkaniowe. W ramach zadania planuje się pokryć w całości koszty związane z demontażem pokryć dachowych wykonanych z wyrobów zawierających azbest, przygotowaniem do transportu, transportem oraz unieszkodliwieniem na składowisku odpadów. Dofinansowaniem objęte będą także koszty usunięcia i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest, zdeponowanych na posesjach.

Dofinansowaniem nie będą objęte koszty związane z zakupem i montażem nowych pokryć. O dofinansowanie nie mogą także ubiegać się osoby, które już zdemontowały i zutylizowały wyroby azbestowe.

Wykonawcą prac objętych dofinansowaniem na terenie Gminy Dobra będzie jedna firma wybrana przez tutejszy urząd w drodze przetargu.

Wszelkie informacje i wyjaśnienia związane z usuwaniem azbestu z terenu Gminy Dobra można uzyskać pod nr tel.: 91 311 23 07.

Wniosek - pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Łukasz Dziuban 01-06-2011 08:56
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 01-06-2011
Ostatnia aktualizacja: Łukasz Dziuban 01-06-2011 09:01