Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Dobra
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Zachodniopomorska Karta Rodziny

Informujemy, że w związku z podpisaniem porozumienia w sprawie przystąpienia do Wojewódzkiego Programu pn. Region dla Rodziny mieszkańcy gminy Dobra, którzy mają na utrzymaniu conajmniej dwoje dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 26 roku życia (w przypadku kontynuacji nauki w szkole lub szkole wyższej) mogą ubiegać się o wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny.

Karty wydawane są bezpłatnie i umożliwiają korzystanie na preferencyjnych warunkach z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów Programu. Wykaz ulg i uprawnień wynikających z posiadania Karty jest opublikowany na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie www.rops.wzp.pl

Karta dla osoby pełnoletniej jest ważna wraz z dowodem osobistym. W przypadku dzieci uczących się Karta jest ważna z legitymacją szkolną lub studencką. Posiadacz Karty zobowiązany jest do ochrony Karty przed jej utratą lub zniszczeniem. W przypadku utraty, zgubienia lub zniszczenia Karty wydawany jest duplikat Karty z tym samym numerem. Zmiana danych osobowych Posiadacza Karty wymaga wydania duplikatu Karty. Posiadacz Karty nie może jej użyczać osobom trzecim pod rygorem unieważnienia Karty.

Przyznanie Karty następuje na podstawie wniosku złożonego w Wydziale Spraw Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra przy ul. Lipowej 51 w Wołczkowie (tel. 91 311 23 06). Składając wniosek należy okazać dowód osobisty, legitymacje szkolne lub studenckie dzieci powyżej 18 roku życia. Osoby pełnoletnie składają oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wniosek jest rozpatrywany w terminie 30 dni od daty jego złożenia. Odbioru Karty dokonuje się osobiście w miejscu złożenia wniosku o wydanie Karty.

Dokumenty do pobrania:

Wniosek o przyznanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny >> pobierz (pdf)

Oświadczenie osoby pełnoletniej o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. >> pobierz (docx)

Regulamin wydawania i użytkowania Zachodniopomorskiej Karty Rodziny. >> pobierz (pdf)

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kinga Kowalewska 27-04-2018 08:26
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Agnieszka Łączna - Jaworek 27-04-2018
Ostatnia aktualizacja: Kinga Kowalewska 19-10-2018 07:17